Про школу

Згідно архівних даних у старому приміщенні школи функціонувала австрійська, а потім – польська школа. В часи панування Польщі працювала семирічна школа. Навчання в 1-4 класах проводилося польською та українською мовами. У 5-7 класах проводилося тільки польською мовою. Після закінчення ІІ світової війни було запроваджено десятирічку. Перший випуск відбувся у 1948 році.

1 вересня 1976 року було введено в дію нове приміщення школи, побудоване за кошти місцевого колгоспу. Проектна потужність – 900 учнів.

Станом на 1 вересня року в школі працює 52 педагогічних працівники, у тому числі: директор, два заступники з навчально-виховної роботи, заступник директора з виховної роботи, два вихователі групи продовженого дня, педагог-організатор, практичний психолог, соціальний педагог, асистент вчителя у інклюзивному класі, бібліотекар.

У школі на даний час в 22 класах навчається 518 учнів.

Педагогічні працівники школи мають такі кваліфікаційні категорії:

– «спеціаліст вищої категорії» – 21 вчитель;

– «спеціаліст першої категорії» – 23 вчителі;

– «спеціаліст другої категорії» – 3 вчителі;

Педагогічні звання:

– «вчитель методист» – 2 вчителі;

– «старший вчитель» – 13 вчителів.

На даний час в школі працює 15 осіб обслуговуючого персоналу.

Великолюбінська ЗОШ І-ІІІ ступенів працює над проблемою «Через творчість вчителя до розвитку кожного школяра». Різні її аспекти є основою діяльності педагогів школи.

Метою навчання в школі є виявлення і розвиток здібностей кожного учня, формування духовно багатої, фізично здорової, творчо мислячої особистості, що володіє міцними базовими знаннями за курс загальноосвітньої школи.

В 2012-2013 навчальному році 33 учні школи стали призерами ІІ туру Всеукраїнської олімпіади з навчальних предметів, а ще 8 учнів стали переможцями. 2 учні школи стали переможцями ІІІ туру Всеукраїнської олімпіади з правознавства та історії.

Також учні школи є переможцями ХІІ Міжнародного конкурсу з української мови ім..Петра Яцика, Міжнародних конкурсів «Левеня», «Бобер», «Кенгуру», «Колосок».

Всі члени педагогічного колективу переконливо намагаються вкласти у душу дитини насамперед все те глибоке і вічне, що притаманне нашому українському народові: любов і шану, працьовитість і терпеливість, лагідність і вміння відстоювати свою думку. Головне в навчанні – це вміння дати ту необхідну кількість знань, з якою дитина виходить у широкий світ дорослого, впевненого у собі, у своїх силах та вмінні. Досягнення цього всього залежить від професійної майстерності вчителя, творчого підходу до справи, глибини його знань, досвіду, постійного пошуку ефективних методів і форм навчання і виховання.

Виховна робота в школі здійснюється відповідно до основних завдань загальноосвітньої школи і спрямовується на виховання громадянина України, формування особистості учня, його наукового світогляду, розвитку його здібностей і обдарувань, виховання любові до праці, почуття дбайливого господаря своєї школи, формування засад здорового способу життя, виховання любові до природи, впровадження навиків екологічної культури, виховання поваги до вчителів, старших, батьків, формування згуртованого та працездатного учнівського колективу.

Всі шкільні заходи несуть загальнорозвиваючий, естетичний, виховуючий зміст, збагачують світогляд дітей, залучають їх до скарбниці української культури (свято врожаю, Андріївські вечорниці, свято Миколая, Різдво, Пасха, Шевченківські дні, свято Матері і т. д.)

У школі існує організація «Козачата», де виховуються молодші школярі (2-6 класів).

Традиційно проводяться і «Козацькі забави» із залученням вчителів.

Вже другий рік вперше в Україні у школі (а не в інтернаті) навчається дитина з особливими фізичними потребами – Неволько Ангеліна.

Для навчання незрячої дівчинки в школі створено необхідні умови.

Навчальну програму Ангелінка засвоює на достатньому рівні.

Велика увага приділяється в школі і спортивно-масовій роботі.

Збірна команда гандболісток школи є неодноразовим переможцем обласних і міжнародних змагань з гандболу. В 2012 році наші дівчата стали переможцями Міжнародного турніру в Республіці Польща.

В школі працює шкільна їдальня, в якій безкоштовно харчуються 175 учнів 1-4 класів, 8 дітей – позбавлених батьківського піклування та 1 дитина з малозабезпеченої сімї.

Дирекція школи спільно з педколективом, батьками постійно дбає про створення умов для навчання і виховання учнів, в першу чергу санітарно-гігієнічних. В обов’язковому порядку проводиться диспансерний огляд всіх учнів школи. В школі обладнано медичний кабінет, в якому постійно чергує медсестра. Кабінет обладнано необхідними медикаментами.

Влітку 2011-2012н.р. було організовано оздоровлення для 180 учнів із дітей пільгових категорій.

В школі проведено ремонт класних приміщень і приміщень школи, обладнано згідно вимог туалети на І поверсі, відремонтовано сходи на подвірї школи та при вході в спортзал.

Із завданнями, які поставленні перед школою педагогічний і учнівський колективи справляються належним чином.