Jpeg

Під Крутами пішли в безсмертя

В українській історії є дуже багато славних сторінок. Історія подвигу Героїв Крут займає особливе місце. На ньому виховувалося не одне покоління українських патріотів, які склали основу просвітницьких товариств, націоналістичних організацій, повстанців, шестидесятників. Це великий позитив прагнення молоді української нації до творення української держави.

27 січня 2017 року в Коропузькому НВК під керівництвом класного керівника Голинською З.І. згадували події 29 січня 1918 року, відомі як бій під Крутами. Саме в цей день 300 молодих студентів-патріотів постали проти чотирьохтисячної більшовицької армії задля захисту нашої держави. Це важлива дата для кожного українця, а особливо для тих, хто зараз захищає нашу країну.

Сухими словами історичних документів, полум’яними рядками поетів, зворушливою музикою пісні учні 9 класу розповіли про подвиг студентів під Крутами. Переглядаючи відеофільм «Невідома Україна», фільм 91 «Лист без конверта» учні обговорювали події, пов’язані з боротьбою українського народу за свою незалежність протягом останнього тисячоліття; читали патріотичні твори присвячені героям Крут, прослухали пісню П.Дворського «Балада про Крути»; переглянули відеоролик: ”Ніколи не плач”, присвячений Крутянським подіям. На закінчення виступу НВК вшанували пам’ять полеглих Героїв хвилиною мовчання та заспівали гімн України.

Підсумовуючи виступ учнів директор НВК Матвейко Т.В. наголосив, що проведення подібних заходів сприяє вихованню національно-патріотичної свідомості учнів, формуванню рис громадянина української держави, глибокої поваги та любові до Батьківщини, дає можливість поглибити знання про історичні події та відчути їх значення у сьогоденні.