Мова-народу!

Мова-душа народу!

21 лютого у приміщенні Мавковицького НВК відбулося свято рідної мови “Мова- душа народу”. Це- Міжнародний день рідної мови.
Історія свята, на жаль, має дуже трагічний початок. Саме 21 лютого 1952 року у Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Цей день став днем полеглих за рідну мову. Пізніше, у жовтні 1999 року, на Тридцятій сесії Генеральної конференції Юнеско було запроваджено Міжнародний день рідної мови.
З 2000 року це свято відзначають в Україні. Тому учні 3 класу та керівник Дунас О.Я. підготували сценарій, де прославляли свою  любов до рідної мови. Вони в своїх віршах закликали берегти і плекати свою мову, розмовляти правильною літературною мовою. Діти загадували загадки, підготували жартівливу сценку, Павла Глазового “Кухлик”, легенду про пісню та декламували вірші.
За допомогою вчителів музики Грициняка І. Я. та Цигіль- Жидик О.Й. прозвучало 5 пісень про мову. Свято завершилось танцем  на пісню “Перлина-Україна” .